Bioasekuracja - siatki na okna do chlewni


Zamontuj siatki na okna w chlewni, siatki do zabezpieczenia hodowli świń

Hodowla trzody chlewnej to spore wyzwanie. Mając do czynienia z żywymi zwierzętami musimy zadbać o wiele aspektów i zabezpieczyć je zarówno przed niebezpieczeństwem z zewnątrz, jak również zadbać o to, by hodowla świń była czysta od strony mikrobiologicznej. Dodatkową trudnością są co pewien czas pojawiające się choroby, dziesiątkujące trzodę chlewną i wytyczne, które w związku z tym się pojawiają. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom ustawodawcy, a także hodowców, świadomych ewentualnych strat, które zostaną poniesione w przypadku zainfekowania stada trzody na przykład wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

Bioasekuracja siatki do chlewni na okna

Zabezpieczenie okien w chlewie, Bioasekuracja - siatki na okna do chlewni


Zobacz też siatki pomocne w rolnictwie

  • Zabezpiecz niebezpieczne zbiorniki z szambem lub innymi cieczami niebezpiecznymi dla dzieci i zwierząt!

Siatki na szambo i inne zbiorniki


Jak zamówić siatki do chlewni?

Siatki zamawiane w naszej firmie są produkowane na podany wymiar, wystarczy zmierzyć wnęki okienne w chlewie, i kliknąć żółty przycisk, umieszczony pod menu "Zapytaj o cenę", otworzy się formularz do zapytania, gdzie trzeba będzie wybrać ikonę "Same siatki ochronne" a następnie wybrać w rozsuwanym menu formularza pod spodem "Siatki dla rolnictwa". Tam trzeba podać wymiary np.: 2,5 x 0,8 m i ilość sztuk. Wszystkie zamówione siatki są dodatkowo obszyte i wzmocnione po obwodzie bez dodatkowej opłaty!

Po zapytaniu do naszej firmy o siatki do bioasekuracji, otrzymacie Państwo ofertę, która do niczego nie zaobowiązuje!

W ciągu 30 min (w godzinach roboczych, od 8 do 16) otrzymają Państwo ofertę do akceptacji, jeżeli oferta będzie interesująca cenowo, dopiero może być złożone zamówienie!

Koszt wysyłki 0zł - koszty wysyłki ponosi firma BAGAN
Zamówione siatki zostaną wysłane w ciągu 48h gotowe do zamontowania


Siatki bioasekuracyjne na wymiar

Bez względu na rodzaj wybranej siatki do bioasekuracji będziemy mogli wykonać ją na podany przez Hodowcę wymiar. Siatki są obszyte dodatkowo specjalnym wzmocnieniem. Nie płacisz za to wzmocnienie. Ponosisz jedynie koszt zakupy wybranej przez siebie ilości siatki w metrach kwadratowych.

 


Siatki ochronne do chlewu - bioasekuracja

Bioasekuacja pozwala na zminimalizowanie zarażenia stada zwierząt zarówno wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń, ale również wieloma innymi chorobami występującymi teraz, jak również w przyszłości. To element odpowiedzialnej hodowli zwierząt, który pozwala na długofalowe jej zabezpieczenie przed skutkami niebezpieczeństw płynących z zewnątrz. Siatki do bioasekuracji w chlewie to rozwiązanie, które także pozwala na długofalowe zabezpieczenie niektórych przestrzeni takiej hodowli i nie dopuszczenie do niebezpiecznych sytuacji. Siatki do hodowli świń są doskonałym wyborem do zabezpieczeń z racji swojej elastyczności i możliwościami dostosowania ich do różnych zadań w naszej hodowli. Umiejętne zabezpieczenie wszystkich newralgicznych miejsc hodowli siatkami stanowi jeden z elementów bezpieczeństwa w przypadku, gdy hodowla znajduje się w strefie ASF i jest zagrożona wirusem pomoru świń.


Siatki do zabezpieczenia okna w chlewie na wymiar

UWAGA!

Zamawiane siatki na okna do chlewu są na podany wymiar przez hodowcę i są obszyte ze wzmocnieniem i nie płacisz za obszycie tylko za ilość metrów kwadratowych!

Koszt wysyłki 0zł - koszty wysyłki ponosi firma BAGAN

Zamówione siatki zostaną wysłane w ciągu 48h gotowe do zamontowania

Zabezpieczenie hodowli świń w chlewni siatką do bioasekuracji

Siatki na okna w chlewie

    Okna w każdej hodowli są bardzo ważnym elementem do ochrony. Często w chlewach, zwłaszcza starszego typu pozostają one otwarte w celu wentylacji i właśnie tam należy je zabezpieczyć dodatkowo siatkami. Nie pozwoli to na przedostanie się do wnętrza hodowli chciałby zwierząt takich jak koty, ale również ptactwo, które także może być nośnikiem wielu chorób, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla zwierząt. Naturalnie na okna wybierajmy siatki z mniejszymi oczkami, tak by również mniejsze ptaki nie były w stanie się przez nie przedostać do środka. Okna w przypadku gdy stanowią dla nas naturalną wentylację przestrzeni hodowlanych muszą być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed napływem zwierząt z zewnątrz hodowli. Zmniejszy to ryzyko chorób, które takie zwierzęta mogą wywołać u naszej trzody.


Jakie siatki do zabezpieczenia okna w chlewie?

Posiadamy w swoim asortymencie wiele rodzajów siatek zabezpieczających do chlewów i na hodowle. W tym konkretnym przypadku rekomendujemy w zależności od wybranego zastosowania siatki w rozmiarach 4,5x4,5cm ze sznurka o grubości 3mm w kolorach zielonym, czarnym, żółtym, niebieskim lub brązowym (ciemny beż). Rekomendowana jest również siatka na okna w chlewie  rozmiarze oczka 2x2cm, ze sznurka 2mm w kolorach czarnym lub zielonym. Jej zastosowanie jest również znacznie szersze, aniżeli same okna. Dodatkowo do niektórych rodzajów zabezpieczeń rekomendujemy siatkę z oczkiem 5x5cm z przędzy grubości 2mm. Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści doradzą Ci odnośnie wyboru odpowiedniego rozmiaru oczka czy też grubości sznurka, z którego siatka jest wykonana.

Siatki ogrodzeniowe na otwarte hodowle świń

    W przypadku hodowli otwartej spore zagrożenie płynie z zewnątrz. Należy zabezpieczyć hodowlę w taki sposób, by z jednej strony zabezpieczenie było mocne, ale również tak, by zwierzęta nie wyrządzały sobie krzywdy na ogrodzeniu. Nie należy stosować niebezpiecznych drutów kolczastych, a nawet jeżeli się one pojawiają to jedynie jako pierwsze ogrodzenie. Ustawa w przypadku hodowli trzody chlewnej wymaga podwójnego zabezpieczenia. Druga siatka może z powodzeniem być wykonana z polipropylenu PP, który jest znacznie bezpieczniejszym sposobem na utrzymanie stada w ryzach i jednocześnie nie naraża świń na niebezpieczeństwo ze strony metalowych siatek.

    Elementy ogrodzenia z polipropylenu to z jednej strony bardzo mocne i trwałe rozwiązanie, a z drugiej również sposób na znacznie lepsze zabezpieczenie zwierząt przed wyrządzaniem sobie krzywdy. Dodatkowym atutem siatek ogrodzeniowych dla hodowli świń na zewnątrz jest fakt, że są one w naszym przypadku bardzo szybkie w montażu i demontażu, co znaczne usprawnia prowadzenie hodowli. Mocne siatki powinny skutecznie odstraszyć dzikie zwierzęta z zewnątrz, które to często są właśnie nośnikiem chorób, a także stanowią istotne zagrożenie dla naszych zwierząt. Zabezpieczenie naszych świń przed dziką przyrodą powinno być priorytetem w hodowli.

  • Siatka na okna w chlewie 4,5x4,5 cm, grubość sznurka 3mm, kolor: zielony, czarny zielony, żółty, biały, niebieski, brązowy (ciemny beż)
  • Siatka zabezpieczająca okna w chlewie 2x2 cm, grubość sznurka 2mm, kolor zielony lub czarny

Bioasekuracja - siatki na okna do chlewni

Zabezpieczenie okien w chlewie, Bioasekuracja - siatki na okna do chlewni


Każde zamówienie siatek do bioasekuracji jest na wymiar

Zabezpieczenia hali hodowlanej siatkami

    Hala hodowlana musi być zabezpieczona siatkami ochronnymi w taki sposób, by nie mogły swobodnie przedostawać się tam na przykład domowe zwierzęta jak psy i koty. Zwierzęta te również stanowią istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa całej hodowli i właśnie dlatego jeżeli tylko istnieje ryzyko, że przedostaną się one w pobliże trzody chlewnej należy odpowiednio zabezpieczyć miejsca takie jak chociażby okna i wszystkie inne przestrzenie, którymi zwierzęta te mogłyby się przedostać do wnętrz hodowli powodując zagrożenie i chaos.

Jakie siatki do zabezpieczenia okna w chlewie?

Siatki do zabezpieczenia okna w chlewie na wymiar


Siatki do bioasekuracji okna w chlewie

W halach hodowlanych możemy również wiele innych miejsc, których zabezpieczenie dodatkowo podniesie bezpieczeństwo hodowli. Wszelkie wejścia do miejsc, w których przechowujemy paszę dla zwierząt również właśnie takimi siatkami możemy zabezpieczyć chociażby prze dostępem kotów i innych zwierząt domowych czy wolno żyjących. Zabezpieczenie miejsca przechowywania pasz jest niemniej ważne od samego zabezpieczenia świń na hodowli. Wynika to z faktu iż ASF często właśnie poprzez paszę przedostaje się do wnętrza hodowli i zbiera okrutne żniwo.

Siatki do bioasekuracji Siatki na okna do chlewni

Ochronne siatki do chlewów pozwalają na znacznie bezpieczniejsze korzystanie z niego i sprawiają, że hodowla staje się odporniejsza na potencjalne zagrożenie ze strony niebezpiecznych chorób dziesiątkujących bydło i trzodę. Siatki polipropylenowe na hodowle świń mogą stanowić istotny element bioasekuracyjny, który w przypadku zastosowywania się do pozostałych wytycznych, wydatnie wpłynie na bezpieczeństwo zwierząt w hodowli.


Zabezpieczenie hodowli świń w chlewni siatką

Podział przestrzeni hodowlanej siatkami – trzoda chlewna

    W przypadku rozbudowanej hodowli, gdzie hodujemy kilka rodzajów zwierząt absolutnie nie powinny mieć one ze sobą żadnej styczności. Zwłaszcza gdy mowa o zwierzętach kopytnych i chorobach, którymi mogą się one od siebie zarażać powinniśmy zadbać o to, by wszystkie części hodowli posiadały własne pomieszczenia, dostosowane do specyfiki danego gatunku zwierząt. Tam gdzie nie jest możliwe zagospodarowanie odrębnych pomieszczeń czy hal powinniśmy zadbać o podzielenie przestrzeni w sposób maksymalnie bezpieczny. Chociażby w przypadku wybiegów na zewnątrz sprawdzić się może podwójna siatka ochronna z mocnego polipropylenu, która nie pozwoli na to, by zwierzęta zbliżały się do siebie. Zminimalizujemy tym sposobem ryzyko zarażania się pomiędzy nimi chorobami i przenoszenia drobnoustrojów. Im mniej takiego kontaktu zwierzęta będą miały, tym lepiej dla całej naszej hodowli.

    Nowoczesne wymagania wobec hodowli to również konieczność zabezpieczenia ramp, którymi zwierzęta opuszczają naszą hodowlę udając się na przykład w drogę do rzeźni. Tam także możemy użyć siatek polipropylenowych.


Zastosowanie siatki do bioasekuracji, w hodowli świń

Dlaczego polipropylenowe siatki do chlewu?

Polipropylen to olbrzymie możliwości plastyczne. Siatka z tego materiału może być w znacznie łatwiejszy sposób dostosowana do specyfiki zabezpieczenia, które chcemy wykonać. Znacznie łatwiej montuje się i demontuje siatki z tego materiału. Dodatkowo są one znacznie bardziej żywotne, aniżeli ich metalowe odpowiedniki. Co również ważne siatki tego typu w przeciwieństwie do metalowych nie korodują. W przypadku hodowli zwierząt istotne jest także to, by zwierzęta nie odnosiły obrażeń w przypadku styczności z takimi właśnie siatkami ochronnymi i właśnie dlatego na dzień dzisiejszy rekomendowany jest właśnie polipropylen jako materiał długowieczny, ekonomiczny i bezpieczny dla zwierząt, dający znacznie więcej możliwości niż zwyczajne siatki, które były przez długie lata stosowane w rolnictwie i hodowli.
 
    Dodatkowo siatki ochronne z polipropylenu są na tyle mocne i wytrzymałe, by chronić przed przedostaniem się dzikich zwierząt do wewnątrz takiej hodowli. Zgodnie z ustawą siatka taka powinna posiadać minimum 150 cm wysokości i być na stałe przytwierdzona do podłoża. Nasza firma również takiego zakresu prac się podejmie i zabezpieczy siatkę w odpowiedni sposób do danego typu hodowli.


Siatki do hodowli świń