Siatki budowlane

Siatki do zabezpieczeń na budowach


Siatki produkowane i sprzedawane przez naszą firmę mogą Państwo wybrać w dowolnym rozmiarze, aby jak najlepiej dopasować ją do miejsca, na którym ma być zamontowana. Szyjemy dla Państwa siatki na miarę, są całkowicie spersonalizowane o wybranej przez Państwa kolorystyce, grubości i wielkości oczek.

Siatki na budynki w miastach

Podczas renowacji budynków, stawiania nowych konstrukcji lub w przypadku starej, rozpadającej się kamienicy, należy uchronić przechodniów przed przedmiotami i elementami elewacji, które mogą spaść z wysokości. Do tego celu, jak i do wielu innych, przeznaczone są siatki sprzedawane w naszym sklepie. Zapobiegają spadnięciu narzędzi z rusztowania i zagrożeniu zdrowia i życia ludzkiego. Spadające części elewacji mogą także uszkodzić chodnik lub kostkę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i problemem.

Siatki na rusztowania Siatki zabezpieczające budynki Siatki dekarskie

 

Bezpieczeństwo na budowie – siatki ochronne

Praca budowlańca jest niebezpieczna, często wykonywana na wysokościach i wymaga wielu zabezpieczeń. Jednym z nich, niezbędnym środkiem zabezpieczającym, jest siatka ochronna. Można ją montować wzdłuż lub pomiędzy piętrami rusztowania. O bezpieczeństwo pracowników należy szczególnie dbać, aby mogli czuć spokój, wykonując swoją pracę i nie bać się zrobić najmniejszego ruchu czy postawienia kroku na terenie budowy.

Siatki budowlane mogą być wykorzystywane do zabezpieczania budowli zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Ochraniają one nie tylko ściany budowli, ale mogą stanowić element zabezpieczenia dachów oraz dachówek. Równocześnie mogą ochronić konstrukcję balkonów przez osypywaniem się tynku.

Siatki na budowę odporne na deszcz

Nasze siatki wykonywane są z coraz bardziej przodującego na rynku materiału – polipropylenu. Świetnie on sprawdza się w warunkach zewnętrznych, ponieważ nie uszkadza go deszcz ani śnieg, a także działanie słońca czy bardzo niskich temperatur. Siatka jest niezbędną inwestycją osób zarządzających budową czy terenem renowacji.  

Siatki oferujemy Państwu w różnych wariantach kolorystycznych, aby mogli Państwo dopasować ją do budynku, balkonu, czy rusztowania, na którym będzie zawieszona. Dzięki temu siatka może zupełnie wtapiać się w budynek i nie być widoczna lub jeśli Państwu na tym zależy – wyróżniać się i alarmować przechodniów o odbywającej się nad nimi budowie.


Dlaczego warto wybrać siatki do zabezpieczenia budowy?

Dodatkowym atutem wielofunkcyjnych siatek, stosowanych na budowach jest ich duża odporność na odkształcenia i uszkodzenia. Tego typu siatki są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą służyć latami.
Przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji siatek proponują swoim klientom szereg siatek budowlanych, do których zaliczamy: siatki asekuracyjne, siatki zabezpieczające rusztowanie (ich głównym celem jest zabezpieczenie i zapobieganie spadających elementów) oraz siatek pełniących funkcję ochronną dla budowy.

Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości produktów (polipropylen), dzięki czemu stanowią doskonałe zabezpieczenie zarówno remontowanych powierzchni, jak i pracujących na budowie osób. Idealnie spełniają funkcję chroniącą przedmioty przed upadkiem, a także elementu chroniącego wszelkiego rodzaju konstrukcje.

Wszystkie dostępne siatki są odporne na uszkodzenia i odkształcenia. Nie poddają się działaniu szkodliwych czynników atmosferycznych.

Siatki budowlane

W ramach oferowanych przez siebie siatek budowlanych proponujemy:

  • Siatki asekuracyjne
  • Siatki zabezpieczające rusztowania (siatki zapobiegające spadaniu przedmiotów)
  • Siatki do ochrony terenów budowlanych

siatki budowlane zabezpieczające dachy i dachówki Siatki budowlane na rusztowania 

 

Bezpieczna praca na budowie

Najczęstszymi wypadkami przy pracy na budowie są upadki z wysokości, aby zapobiec tragedii każda budowa powinna być odpowiednio zabezpieczona pod kątem bezpieczeństwa pracowników, a także przechodniów. Niebezpieczeństwo nie grozi tylko tym pracownikom, którzy pracują na górze budowy, także ci znajdujący się na dole również mogą być zagrożeni wszelkimi uszkodzeniami, poprzez spadające z góry elementy budowy, narzędzia bądź materiały budowlane.

Aby się przed tym uchronić warto całą przestrzeń budowy okryć siatkami do zabezpieczeń. Dostępnych jest wiele rodzajów siatek, które mogą okazać się przydatne na placu budowy.  Przykładowo siatki do zabezpieczeń montowane po krawędziach budynku, dzięki nim nikt ani nic nie wypadnie podczas pracy. Jeżeli nie ma możliwości zamontowania ich na wysokości na której akurat odbywają się prace, można zamontować siatkę zabezpieczającą niżej, aby nadal  - w razie upadku - zatrzymać osobę bądź rzecz, by nie uderzyła o ziemię, czy nie upadła na kogoś pracującego poniżej. Takie siatki bardzo łatwo zamontować. Zwykle montowane są one na kotwach w już zastygniętym betonie – o odpowiedniej wytrzymałości lub w stropach budynku. Tego typu siatki zabezpieczające potrafią złagodzić skutki upadku nawet z 6 metrów wysokości.

Istnieje wiele rodzajów siatek do zabezpieczeń, poza montowanymi na zewnątrz, są także te do montażu wewnątrz budynku. Pełnią podobną funkcję jak te opisane wyżej. Siatki do zabezpieczeń rusztowań są już na wyposażeniu większości ekip budowlanych, ponieważ to właśnie na nich pracownicy najczęściej pracują. Taka siatka zabezpieczająca przymocowana do rusztowania, może pełnić także funkcję reklamy, zarówno firmy budowlanej jak i materiałów budowlanych, na których dana firma pracuje. Wystarczy przymocować szyld do siatki zabezpieczającej i wszyscy przechodnie i przejezdni będą widzieć reklamę.

Poza odpowiednią ochroną pracowników na budowie oraz budowanego lub remontowanego budynku, siatki zabezpieczające chronią również przechodniów, ponieważ często budowy są bezpośrednio obok ulic, uczęszczanych przez setki ludzi dziennie. Wygrodzenie niebezpiecznej strefy należy do obowiązku wykonawcy, dodatkowe zamontowanie siatek do zabezpieczenia terenu wspomoże ochronę przechodniów. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby spadający z wysokości kilku pięter młotek bądź inny przyrząd uderzył w przechodnia, dlatego też siatki skutecznie temu zapobiegają. Czasami jest to wręcz konieczne, gdyż nie zawsze istnieje możliwość odgrodzenia budowy na taką odległość, aby było to bezpieczne dla ludzi znajdujących się nieopodal.

Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju siatki do zabezpieczeń budowy powinny być najwyższej jakości, posiadające certyfikat. Dopiero takie siatki, prawidłowo zamontowane i użytkowane zapewnią skuteczność ochrony.


Jednocześnie nasz asortyment zawiera również siatki z przeznaczeniem na budowy:

  • Budowlana polipropylenowa oczko 10x10 cm grubość siatki 5mm.
  • Budowlana polipropylenowa oczko 8x8 cm grubość siatki 5mm.
  • Budowlana polipropylenowa oczko 4,5x4,5 cm grubość sznurka siatki 5mm.

Siatki dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Jednocześnie istnieje możliwość wybrania odpowiedniej wielkości oczka i grubości sznurka. Siatki do ochrony terenów budowlanych mogą być montowane na dowolne długości i wielkości.

Siatka ochronna, zabezpieczająca zielona 2x2 cm - siatka do zabezpieczeń i ochrony.Siatka ochronna, zabezpieczająca czarna 2x2 cm - siatka do zabezpieczeń i ochrony.

Wymiary i parametry
Długość siatki: dowolna
Wysokość siatki: dowolna
Wielkość oczka: 20 mm
Grubość siatki: 2 mm
Kolor siatki: czarny, zielony, czerwony

Ceny siatki 2 x 2 cm:
Cena: cenę uzyskacie Państwo po wysłaniu zapytania ofertowego

Cena:
Dowiedz się o ceny
Siatka ochronna, zabezpieczająca zielona 4,5x4,5 cm, siatka do zabezpieczeńsiatka ochronna-zabezpieczająca niebieska 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca czarna 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca żółta 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca biała 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca beżowa 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca szara - popielata 4,5x4,5 cm

Siatka ochronna 4,5x4,5 cm

Siatki do zabezpieczeń

Proponowana tu siatka jest najbardziej popularna w zastosowaniu do zabezpieczeń na boiskach i halach sportowych. Coraz większą aprobatę siatka uzyskuje w montażach do zabezpieczenia stosowanych prywatnie.


Wymiary i parametry
Długość siatki: dowolna
Wysokość siatki: dowolna
Wielkość oczka: 45 mm
Grubość siatki: 3, 4, 5 mm
Kolor siatki: czarny, zielony, niebieski, żółty, biały, beżowy, szary, popielaty
Cena siatki: zapytaj o cenę
siatka ochronna-zabezpieczająca zielona 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca niebieska 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca czarna 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca żółta 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca biała 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca beżowa 5x5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca szara - popielata 5x5 cm
Wymiary i parametry
Długość siatki: dowolna
Wysokość siatki: dowolna
Wielkość oczka: 50 mm
Grubość siatki: 2, 3, 4, 5 mm
kolor: czarny, zielony, niebieski, żółty, biały, beżowy, szary, popielaty
siatka zabezpieczająca zielona 8x8 cm ochronna

Siatka ochronna 8x8 cm

Najbardziej ceniona i popularna siatka ochronna z całej gamy produktów. Siatka o wszechstronnym zastosowaniu sportowym, przemyśle, budowie. Poprzez swoją wielką wytrzymałość siatka jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem do zabezpieczeń i ochrony. Jest to siatka o mocnym splocie sznurka i wytrzymałym obszyciu, przez co nadaje się do wielu zastosowań ochronnych.

Wymiary i parametry
Długość siatki: dowolna
Wysokość siatki: dowolna
Wielkość oczka: 80 mm
Grubość siatki: 5 mm
Kolor siatki: zielony
Cena siatki:
zapytaj o cenę
siatka niebieska 10x10 cm ochronnasiatka czarna 10x10 cm ochronnasiatka biała 10x10 cm ochronnasiatka zielona 10x10 cm ochronna

Siatka ochronna 10x10 cm

Siatki oczko 10x10 cm, są dostępne w grubościach 3mm, 4mm, 5mm

Wymiary i parametry
długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 100mm
Grubość sznurka siatki: 3mm, 4mm, 5mm
kolor: zielony, niebieski, biały,
siatka 12x12 cm ochronna-zabezpieczająca

Siatka ochronna 12x12 cm

Siatki oczko 12x12 cm, są dostępne w grubościach 3 mm, 4 mm, 5 mm

Wymiary i parametry
długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 12 cm
Grubość sznurka siatki: 3 mm, 4 mm, 5 mm
kolor: zielony
Piłkochwyty - siatki piłkochwyt
Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 3m, 4m, 5m, 6m, 8m,
Rodzaj siatki: dowolna (według życzenia klienta)
kolor siatki: zielony, niebieski,
 
Piłkochwyty - pilkochwyt

Piłkochwyty

Piłkochwyty - piłkochwyt:

Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 8m, 6m, 5m, 4m, 3m,
Rodzaj siatki: 4,5x4,5, 8x8, 10x10, 12x12
kolor siatki: zielony, niebieski, biały, czarny
 
ogrodzenie boiska sportowego wielofunkcyjnego

Ogrodzenia Boisk

Ogrodzenie boiska:

Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 8m, 6m, 5m, 4m, 3m,
Rodzaj siatki: 4,5x4,5, 8x8, 10x10, 12x12
kolor siatki: zielony, niebieski, biały, czarny
 
Siatka na piłkochwyt

Siatka na piłkochwyty 8x8 cm

Najlepsze siatki na piłkochwyty oczko 8x8 cm, grubościach 5mm

Charakterystyka długość: na wymiar
wysokość: na wymiar
wielkość oczka:8x8 cm
Grubość sznurka siatki: 5 mm
kolor: siatka zielona