Wielkość oczka siatki zabezpieczającej

Jakie i do czego wybrać odpowiednie wielkość oczka siatki, adekwatnie do przeznaczenia ?


Siatki zabezpieczające w hodowli

Hodowla zwierząt może sprawiać nie mało problemów, ale może także przynosić wiele zysków. Należy zadbać jednak o odpowiednie zabezpieczenie zagrody dla zwierząt, aby nie wybiegły one (lub wyleciały) z przestrzeni dla nich przeznaczonej. Jednym z elementów siatki, na które należy zwrócić uwagę jest wielkość oczka siatki. Zbyt duże oczka mogą spowodować, że małe zwierzątka będą przedostawać się przez otwory. Jeśli jednak oczko jest zbyt małe, zwierzę może wsadzić w oczko łapę lub inną część ciała, powodując jej utknięcie w siatce. W hodowli zwierząt należy siatkę na ogrodzenie zatem dobrać tak, aby była optymalna – nie z za małymi oczkami, ale także nie za dużymi. Warto też zwrócić uwagę na to, by zwierzę nie mogło włożyć głowy w otwór w siatce, aby nie zrobiły krzywdy osobom przechodzących koło nich. Siatka zapewnia dobrą widoczność rzeczy znajdujących się za nią, zatem obserwacja zwierząt nie sprawi Państwu problemu.

Różna wielkość oczek w siatce

Wielkość  oczek w siatce na obiekcie sportowym powinna zależeć głównie od dyscypliny sportu, który uprawiany jest na danej hali, czy boisku. Powinni Państwo zainwestować w siatkę o mniejszych oczkach, jeśli mecze i zajęcia będą angażować badminton, hokej, unihokej, tenis. Profesjonalne miejsca do gry w tenisa stołowego także skorzystają na montażu siatki o oczkach najmniejszych. Większe oczka mogą być zastosowane przy koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej. Siatka przy boiskach wewnętrznych powinna być mocowana przy oknach, z przynajmniej 40 cm odstępem od szyby, a także przy suficie aby zabezpieczyć lampy i sprzęty typu klimatyzacja, kaloryfery.

Siatki ochronne na klatki schodowe

Warto zamontować siatkę zabezpieczającą na klatkach schodowych w blokach. Zapobiegają one spadaniu ludzi i przedmiotów ze schodów i pięter. Mogą być mocowane pomiędzy piętrami lub przy barierkach. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę, aby otwory były na tyle duże, by ręka dorosłej osoby mogła znaleźć oparcie w siatce, aby bez problemu można było chwycić się jej.

Wielkość oczek przy siatkach to jeden z podstawowych ich parametrów. Zawsze staramy się dopasować je adekwatnie do przeznaczenia siatki. Inne wybierane są przy okazji siatek przemysłowych czy siatek na towary, a inne, kiedy produkujemy siatki na bramki czy piłkochwyty. Nie zawsze jednak samo ich przeznaczenie odgrywa ważną rolę, ale również miejsce ich wykorzystania. Siatka musi być solidna i odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak np. wiatr, który może spowodować, że źle dobrane parametry siatki będą przyczyną jej uszkodzenia. Naszym celem jest uniknięcie takich konsekwencji, a więc wybór tego najlepszego rozwiązania.


Siatki wykonujemy z różnych materiałów, w obrębie których dostępne są inne wielkości oczek:

Wielkści oczka siatek ochronnych i zabezpieczających

 • siatka 2x2 cm
 • siatka 4,5 x 4,5 cm
 • siatka 5x5 cm
 • siatka 8x8 cm
 • siatka 10x10 cm
 • siatka 12x12 cm

Siatka polietylenowa

Przy okazji siatek polietylenowych proponujemy wielkość oczek:

 • siatka 4x4 cm
 • siatka 10x10 cm

Przykładowo dla piłkochwytów polecamy siatki o wielkości oczek 8 x 8 cm, jednak już w przypadku siatek ochronnych np. tych przeznaczonych na zawieszenie na balkonie w celu zabezpieczenia przed przedostaniem się przez barierkę balkonu kota lepiej wybrać te o wielkości oczek równym 2 x 2 cm lub 4 x 4 cm. Jak widać nie ma jednego dobrego rozwiązania, dlatego zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami, którzy doradzą, która z siatek będzie najlepsza w konkretnym przypadku. Do każdego projektu podchodzimy w sposób indywidualny, czyli staramy się być ukierunkowanymi tylko na konkretne potrzeby danego klienta. To sprawia, że możemy dokonać najlepszego wyboru pod każdym kątem, zarówno zastosować odpowiedni materiał, jak również dopasować te najlepiej sprawdzające się w danej sytuacji parametry siatek. Następnie szyjemy ją na wymiar, czyli pod konkretne rozmiary boiska, obiektu sportowego, budynku czy też oczka wodnego.


Dostępne wielkości oczek siatki polipropylenowej

Rozmiar oczka siatki w centymetrach

 • siatka 2x2 cm
 • siatka 4,5 x 4,5 cm
 • siatka 5x5 cm
 • siatka 8x8 cm
 • siatka 10x10 cm
 • siatka 12x12 cm

Dostępne wielkości oczek siatki polietylenowej (PE)

  siatka 4x4 cm   siatka 10x10 cm

 • siatka 4x4 cm
 • siatka 10x10 cm

Przykładowe zastosowania siatek bezwęzłowych

 

Piłkochwyty - siatki piłkochwyt
Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 3m, 4m, 5m, 6m, 8m,
Rodzaj siatki: dowolna (według życzenia klienta)
kolor siatki: zielony, niebieski,
 
Piłkochwyty - pilkochwyt

Piłkochwyty

Piłkochwyty - piłkochwyt:

Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 8m, 6m, 5m, 4m, 3m,
Rodzaj siatki: 4,5x4,5, 8x8, 10x10, 12x12
kolor siatki: zielony, niebieski, biały, czarny
 
ogrodzenie boiska sportowego wielofunkcyjnego

Ogrodzenia Boisk

Ogrodzenie boiska:

Charakterystyka długość: dowolne długość
wysokość: 8m, 6m, 5m, 4m, 3m,
Rodzaj siatki: 4,5x4,5, 8x8, 10x10, 12x12
kolor siatki: zielony, niebieski, biały, czarny
 
Siatki piłkochwyty zielonasiatka piłkochwyt niebieskapiłkochwyty siatka czarnabiała siatka na piłkochwyty

Siatka na piłkochwyty 10x10 cm

Najlepsze siatki na piłkochwyty oczko 10x10 cm, grubościach 3mm, 4mm, 5mm

Charakterystyka długość: na wymiar
wysokość: na wymiar
wielkość oczka: 10 x 10 cm
Grubość sznurka siatki: 3mm, 4mm, 5mm
kolor: siatka zielona, siatka niebieska, siatka biała, siatka czarna
piłkochwyty i siatkipiłkochwyty i piłkochwytpilkochwytypilkochwytSiatki do piłkochwytówPIŁKOCHWYTYpilkochwyty

Siatki na piłkochwyty 4,5x4,5 cm

Najlepsze siatki na piłkochwyty 4,5x4,5 cm, są dostępne w grubościach 3mm, 4mm, 5mm

NA WYMIAR: siatka na wymiar
wysokość: siatka na wymiar
wielkość oczka: 4,5X4,5 cm
Grubość sznurka siatki: 3mm, 4mm, 5mm
kolor: siatka czarna, siatka zielona, siatka niebieska, siatka żółta, siatka biała,siatka beżowa, siatka szara (popielata)