Ogrodzenia boisk


Najlepsze i tanie ogrodzenia boisk.

Nasz system do ogrodzenia boisk jest najlepszy w Polsce, proponujemy serwis gwarancyjny przez 3 lata.

Systemowe ogrodzenie boiska z siatki polipropylenowej.

Jest to najtańsze i najlepsze rozwiązanie na ogrodzenie wokół boiska !


Ogrodzenia boisk; ogrodzenie na boisko szkolne, ogrodzenia boisk wielofunkcyjnych, ogrodzenia na boiska sportowe, siatki na ogrodzenia boisk

Ogrodzenia boisk

Producent lekkich ogrodzeń boisk na obiekty sportowe i boiska prywatne. Produkowane przez nas, każde ogrodzenie na boisko jest z montażem, lub przy zamówieniu występuje mozliwość samego transportu konstrukcji wraz z siatkami i nie zbędnym zestawem montażowym. Także jest możliwy odbiór całego ogrodzenia boiska w naszej firmie po lepszej cenie. Jeżeli inwestor decyduje się na nasz montaż, to firma BAGAN montuje ogrodzenia boisk na terenie całej Polski, daje 3 lata gwarancji na wszystko. Siatki na ogrodzenie boiska i całe lekkie konstrukcje stalowe lub aluminiowe, są produkowane na wymiar. Na takie ogrodzenie stosuje się z przeznaczeniem pod siatki polipropylenowe rzadziej polietylenowe (też produkujemy z polietylenu, ale odradzamy). Produkowane w wysokościach ogrodzeń; 3m, 4m, 5m, 6m a nawet 8m.


Ogrodzenia boisk montowane na boiska orlik, sportowe i szkolne.

Ogrodzenia boisk, ogrodzenie boiska szkolnego

Uwaga! jak zaplanować ogrodzenie na boisku w siedmiu najważniejszych punktach

Zwrócenie uwagę na te siedem, najważniejszych punktów w projektowaniu ogrodzenia boiska, pozwoli uniknąć zbędnych awarii i zniszczeń ogrodzenia na boisku!

Siatka na ogrodzenia boisk powinna być mocowana, tylko po obwodzie całego prostokąta ściany ogrodzenia, ( nie wolno stosować linek pośrednich przebiegających (przeplatanych) poprzez pole siatki (środek siatki) - powoduje to przecięcie oczek siatki). Siatkę nie wolno, mocować do pośrednich słupów, tylko do dwóch skrajnych, oraz górnej i dolnej linki stalowej - wtedy siły działające na powierzchnię siatki są rozłożone na cały piłkochwyt. Jeżeli będziemy mocować siatkę w pionie do pośrednich słupów, spowoduje to szybszym zużyciem jednego centralnego sektora siatki, np: częścią ogrodzenia umiejscowionym tuż za bramką piłkarską. Jak każdy się domyśla, mniejsza powierzchnia siatki poprzez zamocowanie jej między dwoma słupami pośrednimi, będzie powodować większe obciążenia przy gwałtownych uderzeniach piłek piłkarskich, dla tak małej powierzchni ogrodzenia boiska wyłapującej uderzenia mocno wystrzelonych piłek, siatka będzie narażona na większe siły, które będą rozchodzić się tylko po tak małej powierzchni. Siatka na ogrodzeniu boiska szybciej się zniszczy. Nie zapominajmy, tylko siatka polipropylenowa na ogrodzeniu boiska, jest na tyle elastyczna, żeby się poddać przy uderzeniu piłki (przedmiotu) i wrócić do swojej pierwotnej postaci. Siatka polietylenowa nie ma stref rozciągliwości i jest za sztywna, co powoduje gwałtowne obciążenia siatki i slupów ogrodzenia boiska. A więc trzeba siatkę montować polipropylenową, tylko po obwodzie siatki. Nie jest to jakiś chwyt marketingowy też produkujemy i sprzedajemy siatki polietylenowe, ale odradzamy!.

 • Najlepsza i najbardziej wytrzymała siatka stosowana na ogrodzeniach boisk to: siatka polipropylenowa oko 8x8 cm, grubość 5mm, a do mniejszych piłek takich jak do tenisa stosuje się siatkę 4,5x4,5cm
 • Słupy stalowe malowane proszkowo, Profil stalowy zamknięty 80x80 (kolor dowolny - standardowy kolor to zielony RAL 6005)
 • Lina podtrzymująca siatkę, u góry nie może być cieńsza jak 5mm
 • Punktowe stopy fundamentowe ogrodzenia boiska od 4 do 6m wysokości, wykonywane punktowo na głębokość 1m
 • Punktowe stopy fundamentowe ogrodzeniu boiska do 7m do 8m wysokości, wykonywane punktowo na głębokość 1,5m
 • Pozostaw miejsce między płytą boiska a ogrodzeniem na; ławeczki, kosze na śmieci, ewentualne wyższe piłkochwyty za bramkami, oraz przy boisku trawiastym miejsce na wjazd kosiarki.

Jest to najtańsze i najlepsze rozwiązanie na ogrodzenie wokół boiska !

UWAGA !!!

Na ogrodzenia boisk i piłkochwyty najlepiej stosować
siatki polipropylenowe grubości splotu 5 mm !!!
oraz wielkości oczka siatki 8x8 cm lub 4,5x4,5 cm


Producent ogrodzeń boisk

Solidne i mocne ogrodzenia boisk od producenta wykonujemy z polipropylenu, który jest obecnie najodporniejszym materiałem stosowanym do tego typu wykończeń na świecie. Polipropylen nie poddaje się czynnikom pogodowym, a także zdecydowanej większości czynników mechanicznych, z którymi siłą rzeczy będziemy mieli do czynienia na naszym obiekcie sportowym w czasie rozgrywek i treningów. Siatki na ogrodzenia boisk pozwolą na znacznie wygodniejsze rozgrywki sportowe, ale również na wygodniejsze treningi.

Ogrodzenie sportowe


Ogrodzenie boiska sportowego

Całkowicie dostosujemy siatki ogrodzeniowe do Twoich wymagań i innych elementów do montażu, jak chociażby słupy. Jesteśmy w stanie wykonać dowolnej wysokości ogrodzenie sportowe, które dzięki zastosowaniu na przykład grubego na 5mm polipropylenu pozostanie absolutnie bezpieczne na długie lata. Mocne siatki ogrodzeniowe wysokiej jakości dla Ciebie.

ogrodzenie boiska

Produkujemy, dostarczamy, montujemy ogrodzenia na boiska

Ogrodzenia, które u nas zamówisz zostaną wykonane. Dzięki temu produkt na pewno będzie absolutnie trwały. Następnie przywieziemy na życzenie na Twój obiekt sportowy gotowe ogrodzenie i zamontujemy całość na słupach, które również możesz w naszej firmie zamówić.

Duży wybór rozmiarów ogrodzeń na boiska

W ofercie posiadamy niezwykle dużo siatek, które dostosujemy na pewno wymiarowo do Państwa indywidualnych potrzeb. Siatki te wygnane są z najmocniejszego materiału, który obecnie stosowany jest w takich zabezpieczeniach sportowych – polipropylenu PP bezwęzłowego. Siatki takie pozwalają na zabezpieczenie obiektów sportowych przed wypadnięciem z nich piłek i wyrządzeniem potencjalnie dużych szkód w otoczeniu obiektu sportowego, który zabezpieczyliśmy w ten sposób.


Możliwości montażu systemu ogrodzeniowego przeznaczonego na boisko

Demontowalne i na stałe ogrodzenia sportowe są dostosowane i odpowiednio dobierane parametry ( *wysokość ogrodzenia sportowego i rodzaj i parametry siatki ) do obiektów w zależności od dyscypliny rozgrywanej na danym obiekcie sportowym. Słupy są przygotowywane i malowane proszkowo na kolor zielony ( można zamówić inny kolor słupów ). W zależności od potrzeby nasza firma może wykonać i zamontować ogrodzenie sportowe w postaci zamknięcia całkowitego obiektu lub części w kształcie "L" i "C" czyli poszczególne boki ogrodzenia. Można w przypadku nie stosowania bramy wjazdowej lub furtki zrobić mijanki czyli, dwa oddzielne boki ogrodzenia pokrywają się i mijają na długości 2m. Takie rozwiązanie nazywamy przy ogrodzeniu sportowym "Mijanką"

Ogrodzenie – piłka nożna i nie tylko

Nasze siatki powszechnie stosowane są jako solidne zabezpieczenie dla wielu obiektów sportowych, w tym tych do piłki nożnej o różnym stopniu profesjonalizmu, ale również w przypadku innych dyscyplin sportowych, także hakowych, gdzie takie zabezpieczenia z siatek również zdają doskonale egzamin.

Ogrodzenie sportowe

Ogrodzenie boiska sportowego obejmuje produkcję i montaż na zamówienie w dowolnych długościach i wysokościach boków ogrodzenia boiska, a także montaże przeprowadzane w całej Polsce. Montaż ogrodzenia boisk jest przeprowadzany z dużą starannością, mamy na celu wykonanie wizualnie estetycznego ogrodzenia boiska. Wykonujemy i montujemy pełne ogrodzenia sportowe na różne dyscypliny np.: (ogrodzenie do rzutu dyskiem i kulą). Nasza firma także z dużym powodzeniem naprawia i odnawia stare ogrodzenia boisk poprzez wymianę słupów nośnych ogrodzenia, jak i wymiany siatki na polipropylenowe których jesteśmy producentem. Proszę zwrócić uwagę na nasze ogrodzenia boisk - są estetyczne, a przede wszystkim spełniają swoją rolę na boiskach. Siatki polipropylenowe, które są używane do zabezpieczeń otwartych obiektów sportowych są odporne na warunki atmosferyczne, mają doskonały wygląd i nie tracą na swojej funkcjonalności, przy ciężkiej i długotrwałej eksploatacji.Jako producent posiadamy własne grupy montażowe. Ale też sprzedajemy produkty bez montażów.


Ogrodzenie boiska sportowego, szkolnego i użytku publicznego.


Ogrodzenia boisk sportowych na Orlikach

Patrząc na powstałe Orliki, pierwsze co nam się rzuca w oczy, to wysokie ogrodzenia sportowego wykonane z siatki. Czasami dodatkowo są otoczone niewysokim murem lub innym ogrodzeniem sportowym zaznaczającym granice działki rekreacyjno-sportowej. Podświadomie uznajemy, że skoro jakiś obiekt, jak w tym przypadku Orlik, posiada ogrodzenie sportowe, to znaczy, że ma jakiegoś właściciela i dostęp do niego jest ograniczony i regulowany jakimiś normami czy wymaganiami. Wejście do środka może powodować odczucie, że jest się tam niechcianym, nieupoważnionym do wstępu, a co za tym idzie, przekonanym, że w każdej chwili mogą nas poprosić o opuszczenie obiektu. W taki sposób oddziałują na naszą podświadomość ogrodzenia boisk sportowych czy innych obiektów, często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak ogrodzenie sportowego boiska Orlika powinno być dla wszystkich zrozumiałe i jasne, bardzo możliwe że gdyby nie wysokie siatki, grający szybko pozbyli by się piłek do grania np. w oknach mieszkań sąsiadujących z boiskiem, lasach a nawet rzekach. Jednak dla komfortu osób chcących uczestniczyć w zajęciach na Orliku, warto by było ustawić ogrodzenia sportowe boisk w taki sposób, aby siatka była tam, gdzie istnieje jakieś ryzyko a tam, gdzie ryzyko jest nikłe, pozostawić otwarte.


Najlepszy system do ogrodzenia boiska

Boiska sportowe cieszą się w ostatnich latach niezwykłą popularnością wśród dzieci i młodzieży, gdyż stały się miejscem spotkań towarzyskich w celach wypoczynkowych, rekreacyjnych i sportowych. W miastach takich miejsc jest zazwyczaj bardzo dużo, a jak to się przedstawia w kontekście małych i wiejskich miejscowości, znajdujących się poza obrębem miast w Polsce?

Ogrodzenia boisk


Zagospodarowanie terenu pod ogrodzenie na boisku

Planując budowę boisk wielofunkcyjnych, pełniących rolę wypoczynkową oraz rekreacyjną, należy uwzględnić wiele czynników jak np. teren, podłoże, ogrodzenia boisk, wielkość boiska, oświetlenie i inne. Wymiary boiska powinny być zgodne z obowiązującymi normami. Boiska wyposażone winny być w odpowiedni sprzęt, adekwatny dla poszczególnych dyscyplin sportowych. Warto rozmieścić w całym kompleksie sportowym także kosze na śmieci, aby umożliwić dbanie o czystość na placu przeznaczonym do sportowych zajęć, a tym samym zadać o bezpieczeństwo, estetykę oraz przyrodę.

Ogrodzenia boisk


Ogrodzenia montowane na boiskach orlik

Orliki z ogrodzeniami dla dzieci na wsiach

Nie każda mniejsza miejscowość może poszczycić się obecnością takich terenów, bywa i tak, że miejsca przeznaczone do gry czy zabawy znajdują się od konkretnej wioski w odległości kilku a nawet kilkunastu kilometrów, najczęściej lokalizowane są tam gdzie mieści się szkoła. Przeważnie są to zaniedbane, a nawet zarośnięte przestrzenie bez jakiegokolwiek ogrodzenia boisk sportowych, nie wspominając już o niebezpieczeństwach czyhającym tam na każdym kroku: nierówne podłoże, brak bramek do piłki nożnej czy koszy do koszykówki, ewentualnie stare, zniszczone, niefunkcjonalne przedmioty. Takie boiska, będące w opłakanym stanie, nie są najlepszym miejscem na spotkania dzieci, gdyż przede wszystkim są one niebezpieczne. Z myślą o najmłodszych, gminy powinny postarać się o fundusze aby chociaż w jednej na kilka wiosek powstał orlik, odpowiednio wyposażony, oświetlony, z bezpiecznym ogrodzeniem sportowym. W niektórych wioskach wybudowano orliki, w odpowiedzi na projekt finansowany z Europejskiego Funduszu. Jest to wspaniała inicjatywa, mająca pozytywny wpływ na mieszkańców, szczególnie na kształtowanie tych najmłodszych. Idealna alternatywa dla spędzania czasu przed komputerami. W tych miejscach, w których powstały już orliki zaobserwowano wzrost spotkań dzieci i młodzieży, szczególnie ze względu na oświetlenie, które daje możliwość organizowania imprez plenerowych czy konkursów sportowych. A dzięki ogrodzeniom sportowym, rodzice czują się spokojniej, mając na względzie bezpieczeństwo swoich pociech. Zdecydowanie powinno powstawać więcej takich inicjatyw, szczególnie skoncentrowanych na mniejszych miejscowościach, ponieważ najczęściej są to jedyne miejsca w których młodzi ludzie mają możliwość realizować się sportowo. A warto jest propagować zdrowy, sportowy tryb życia już od najmłodszych lat.

Ogrodzenie boiska sportowego, ogrodzenia boisk sportowych


Siatki na ogrodzenie boiska

Dlaczego warto wykorzystać siatkę w ogrodzeniu boiska ?

Firmy działające na polskim rynku wyspecjalizowały się w produkcji różnego rodzaju siatek, które wykorzystywane są na szeroką skalę. Poprzez zastosowanie wysokiej jakości surowców, siatki oferowane przez firmy oferują wysoką trwałość, a także dużą wytrzymałość na uszkodzenia oraz warunki pogodowe (deszcz, mróz, wysoką temperaturę) przez co mogą być wykorzystywane w wielu branżach przemysłowych. Siatki, jakie oferuje się na rynku konsumentom, mogą być bez przeszkód stosowane między innymi na halach przemysłowych, halach produkcyjnych, montażowych, a także na halach magazynowych oraz na samochodach, a to tylko niewielki zakres ich zastosowania.

Ogrodzenia boisk

Dzięki dużej wytrzymałości na uszkodzenia oraz warunki pogodowe siatki najczęściej wykorzystywane są w trakcie ogradzania boisk. Dobra jakość siatki gwarantuje, że ogrodzenie boiska nie będzie posiadało po kilku miesiącach ostrych krawędzi wynikłych na skutek zepsucia. Wykonywane z siatki ogrodzenie boiska konieczne jest do wymiany dopiero po kilkunastu latach, co jest niezwykle ważne.


Najpopularniejsze ogrodzenie do piłki nożnej

Obszar przeznaczony na boisko do piłki nożnej powinien być płaskim terenem o nawierzchni trawiastej, spełniającej odpowiednie wymogi, tj. trawiastego boiska piłkarskiego. Najbardziej odpowiednim podłożem dla sportowego terenu trawiastego będzie mieszanka ziemi, torfu ogrodniczego oraz piasku. Nałożoną wierzchnią warstwę należy odpowiednio uwałować, poprawi to właściwości fizyczne gleby, a także zniweluje nierówności gruntu. Wyposażenie boiska, to przede wszystkim umocowanie w płycie tulei do montowania bramek, wbetonowanie lub osadzenie w tulejach dwóch bramek stalowych z siatkami. Za bramkami najlepiej umiejscowić piłkochwyty jako siatki ochronne, bezwęzłowe, wykonane z polipropylenu, o grubości 5 mm. Piłkochwyty można połączyć, tworząc w ten sposób najlepsze z możliwych ogrodzeniu boiska do piłki nożnej.

Ogrodzenie boiska - ogrodzenia boisk


Projekty ogrodzeń boiska

Siatka na ogrodzenie boiska:

Wymiary oczek siatki (wielkości oka siatek przez wzgląd na wielkość piłki)

 • oko siatki na ogrodzenie boiska 4,5 x 4,5 cm - boisko szkolne wielofunkcyjne z małymi piłkami np; tenis
 • oko siatki na ogrodzenie boiska 8 x 8 cm - boisko, stadiony, boisko młodzieżowe i piłkarskie
 • oko siatki na ogrodzenie boiska 10 x 10 cm - boisko młodzieżowe

* najlepsza i najbardziej wytrzymała siatka to 8x8 cm / 5mm grubości

Grubości siatki (grubsza siatka przez wzgląd na ciężar piłki)

 • grubość siatki na boisko 5 mm
 • oko siatki na boisko 4 mm

Projekt na ogrodzenie boiska, można stosować na wysokość: 3m, 4m, 5m, 6m

Każde z ścian na tym projekcie ogrodzenia boiska, można dowolnie przedłużać lub skracać tylko o przęsła (dopasowywać do własnych potrzeb)

Projekt przęseł ogrodzenia boiska

 • skrajne - narożne przęsło - nie może przekraczać rozstawu między słupami 3,5 m !

Projekt ogrodzenie boiska - ogrodzenia boisk

 • pośrednie - narożne przęsło - nie może przekraczać rozstawu między słupami 5 m !

Projekt ogrodzenie boiska

Opis elementów do ogrodzenia boiska

 • S - słup stalowy z profila zamkniętego 80 x 80 mm
 • F - punktowa stopa fundamentowa o wymiarach od 25 x 25 cm do 35 x 35 cm o głębokości 100 cm - beton C16/20
 • L1 - linka stalowa 5mm nierdzewna, zapięta po obu stronach zaciskami
 • L2 - linka stalowa 4mm nierdzewna w otulinie PCV, mocowana na śruby z okiem po obwodzie ogrodzenia
 • Ś1 - śruby rzymskie do naciągania liny
 • St - stężenie, poziome łączenie słupów dwóch pierwszych skrajnych, profil stalowy 40x20 mm przymocowany do słupów na obejmy
 • sPP - siatka polipropylenowa typ siatki BAGAN odporna na UV. oczko 8x8 cm / 5mm grubości lub 4,5 x 4,5 cm / 4mm lub 5mm grubości. Siatka 8x8 stosowana na ogrodzenia boisk i piłkochwyty.
 • Z - zaślepka plastikowa 80 x 80 cm - wciskana

Malowanie słupów: podkład chlorokauczukowy do elementów stalowych; warstwa zewnętrzna emalia chlorokauczukowa, odporna na warunki atmosferyczne

Wejście na boisko trzeba zaplanować indywidualnie, według potrzeb.

 • wejście standardowe furtka lub brama
 • wejście na boisko w formie kotary rozsuwanej

Zobacz gotowe projekty ogrodzeń boisk - tutaj

 

Tutaj zobaczysz same - Piłkochwyty


Ogrodzenia boisk - są nieodzownym wyposażeniem boisk sportowych (piłkarskich i wielofunkcyjnych). Nowoczesne obiekty sportowe które, są projektowane, a później realizowane przez firmy po wygranym przetargu, nie zwracają większej uwagi na ogrodzenia boisk, nawet inwestor nie zdaje sobie sprawy jak wygląda obiekt sportowy z zniszczonym ogrodzeniem boiska czy to szkolnego czy wielofunkcyjnego. Przede wszystkim na ogrodzeniach boiska jest zniszczona siatka, która była nie odpowiednia. Także nie odpowiednie materiały, o złych parametrach. Ale też sposób montażu ogrodzenia boiska jest ważne np.: zbyt płytkie zabetonowanie słupów pod ogrodzenie boiska, jest to karygodny błąd bo większość ogrodzeń jest tak skonstruowana, żeby usztywniała się cała konstrukcja poprzez zastosowanie lin stalowych i stężeń zwrotnych. W Polsce w ramach akcji orlik 2012 słupy pod ogrodzenia są źle betonowane od 40 cm do 70 cm jest to oszczędność ale złudna, proszę zwrócić uwagę na fakt że w Polsce przemarzalność gruntu waha się od 0,70 do 1,15 , jest to fakt a nie wymysł stworzony obecnie. Nasze konstrukcje są betonowane na głębokość od 1,00 do nawet 1,30 zależy od wysokości ogrodzenia boiska. Nasze montaże wykonywane są z wielką dbałością o fundamentowanie, bo jesteśmy przekonani że to jest najważniejszy punkt całego przedsięwzięcia, kiedy zawieje mocniej to jesteśmy spokojni o swoje ogrodzenia boisk. Bo są to lekkie konstrukcje pozwalające na bezpieczną grę. Produkcja i wykonywany montaż ogrodzenia boisk mają na celu powstrzymanie piłki przed opuszczeniem boiska, pomaga w tym zamontowana siatka na ogrodzeniu przewidziana jako: siatki polipropylenowe ( bezwęzłowe, polipropylenowe, poliamidowe, polietylenowe, poliestrowe ) są to siatki sznurkowe z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości.


Nasze niektóre montaże;

 • Nasze realizacje, to już ponad 1750 wykonanych montaży w całej Polsce i Europie

Ogrodzenie boiska


Dostępne wysokości:

Ogrodzenia sportowe, które oferujemy to lekkie konstrukcje, wysokość:

 • Wysokość - 3m
 • Wysokość - 4m
 • Wysokość - 5m
 • Wysokość - 6m
 • Wysokość - 7m
 • Wysokość - 8m

ogrodzenie boiska


Ogrodzenia boisk do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę

Należy wykazać możliwe rozmieszczenie stojaków z tablicami do koszykówki, a także z przedpolem ubitego gruntu. Stojak do koszykówki powinien być wykonany z kwadratowego profilu stalowego, ocynkowany ogniowo, z wysięgiem 120 cm, 140 cm lub 160 cm. Stojak powinien być wbetonowany na stałe lub montowany w tulei montażowej, powinien mieć też możliwość zawieszenia wszelkiego rodzaju tablic, np. z pleksi, epoksydowych czy stalowych, jak również winien być przystosowany do zamontowania obręczy do koszykówki. Owa obręcz musi być wzmocniona, tj. wykonana z metalowego pręta, malowana proszkowo i konieczne dopasowana do montowania siatek turniejowych bądź łańcuchowych. Możliwe jest także zastosowanie regulacji wysokości tablicy. Zalecane jest utwardzanie nawierzchni gruntowej przed stojakiem. Ogrodzenia boisk z siatką polipropylenową będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

ogrodzenie boiska


Ogrodzenia boisk do piłki siatkowej

Boisko powinno posiadać odpowiednie wymiary, zgodne z obowiązującymi normami. Najlepszym rozwianiem jest piaszczysta nawierzchnia, lecz aby tego dokonać należy najpierw usunąć wszelkie darnie i inne zanieczyszczenia (typu kamienie, gruz czy korzenie), po czym wyrównać ją powierzchniowo. Jako dynamiczną warstwę piaszczystą najlepiej zastosować kruszywo, czysty piasek o odpowiedniej frakcji. Ogrodzeniem sportowym boiska należy oddzielić przestrzeń do gry od innych, sąsiadujących elementów terenu. Wyposażenie boiska to przede wszystkim gładkie słupki stalowe o odpowiedniej wysokości, betonowane na stałe lub montowane w tulejach osadzonych w płycie boiska, słupki najlepiej z możliwą regulacją wysokości. Siatka powinna być zamontowana na szerokość odległości słupków i wyposażona w linki naciągowe.

ogrodzenie boiska


Jak ogrodzić boisko od sąsiadujących domów?

Sąsiedzi chcą mieć wysokie ogrodzenie na boiku

Boisko, chociażby do piłki nożnej zlokalizowane obok bloków mieszkalnych czy domów stanowi bardzo duże ryzyko ewentualnego uszkodzenia budynków, np. poprzez wybijanie okien piłką, która została wykopana poza obręb boiska. Dlatego tak istotne jest to, aby postawić odpowiednie ogrodzenie sportowe. Jeżeli budynki znajdują się bardzo blisko boiska, to samo odgrodzenie ich 1-2 metrowymi płotami, może nie zdać egzaminu, ponieważ siła wykopanej piłki może przelecieć ponad płotem i uderzyć w element budynku mieszkalnego. W takim wypadku najlepsze by było zamontowanie ogrodzenia sportowego boiska w postaci klatki, wtedy piłka nie będzie miała fizycznej możliwości, by wylecieć poza obręb przestrzeni do gry.

ogrodzenie boiska


Ale co z hałasem na boisku które może wytwarzać ogrodzenie?

Jeżeli zamontowana zostanie klatka, w dodatku wykonana z materiałów takich jak metal, stal, aluminium, to każde uderzenie piłką może powodować spory hałas, przypominający przenikający dźwięk wielkiego tamburyna. Co także może stanowić spory problem dla mieszkańców, szczególnie w okresie letnim, podczas wakacji, kiedy dzieci i młodzież większość dnia spędzają na boisku. Jedynym, możliwym rozwiązaniem będzie zastosowanie siatki ze sznurka do stworzenia ogrodzenia sportowego. Sznurek powinien być odpowiedniej grubości, najlepiej 5mm aby nie został szybko przerwany o oczkach siatki 8x8cm lub 10x10cm. Najlepiej w tej sytuacji będzie użycie siatki z polipropylenu ponieważ się nie rozciąga, ma wysoki wskaźnik trwałości i długi czas eksploatacji. Nie powoduje hałasu podczas mocnego uderzania w nią piłką. Tak obudowana klatka stanowiąca ogrodzenie sportowe boiska będzie bezpieczną alternatywą dla boisk znajdujących się w pobliżu domów a także zaparkowanych samochodów. Przy okazji pozwala osiągnąć ciągłość rozgrywki ponieważ nie trzeba biegać za piłką, za każdym razem gdy zostałaby wykopana daleko za boisko do gry. Montując siatkę sznurkową, ogradzając boisko sportowe, masz pewność, że już żaden z sąsiadów nie będzie miał pretensji, że Ty bądź członkowie Twojej rodziny, zakłócacie jego spokój, obijając piłką o ściany, nie wspominając o najgorszej sytuacji jaką jest rozbicie okna, czy uszkodzenie ciała.

 

ogrodzenie boiska


Brak ogrodzenia boiska nie oznacza, że teren jest pozbawiony właściciela

Płoty z reguły budzą niechęć, w niektórych przypadkach może nawet strach, warto byłoby więc się pokusić o postawienie ogrodzenie sportowego tylko w tych miejscach, w których jest to koniecznie. Możliwe, że chętniej przychodziłyby tam osoby, które jeszcze nigdy tam nie były, albo bywały bardzo rzadko. Część otwartej przestrzeni dla niektórych świadczy o dostępności dla wszystkich danego miejsca, a Orliki przecież do nich należą, nie powinny więc zrażać do siebie. Zapewne jedną z przyczyn zabudowywania całego terenu jest obawa przed wandalizmem. Ale gdyby przyjąć taką hipotezę, że pracownicy obiektu, będą na równi żyć i dogadywać się z uczestnikami gier na Orliku, to i Ci uczestnicy, dbaliby o obiekt jak o coś, co jest również ich. Czy świat nie byłby piękniejszy?

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska

ogrodzenie boiska - ogrodzenia boisk

producent ogrodzeń boisk

I wiele, wiele innych zdjęć z naszych realizacji ogrodzeń boisk i piłkochwytów. Zaufaj profesjonalistom !

siatka 12x12 cm ochronna-zabezpieczająca

Ogrodzenie boiska - siatka 12 x 12 cm

Siatki na boiko oczko 12 x 12 cm, są dostępne w grubościach 3 mm, 4 mm, 5 mm

Charakterystyka długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 120 mm
Grubość sznurka siatki: 3 mm, 4 mm, 5 mm
kolor: zielony
siatka niebieska 10x10 cm ochronnasiatka czarna 10x10 cm ochronnasiatka biała 10x10 cm ochronnasiatka zielona 10x10 cm ochronna

Ogrodzenie boiska - siatka 10 x 10 cm

Siatki na boiska oczko 10 x 10 cm, są dostępne w grubościach 3 mm, 4 mm, 5 mm

Charakterystyka długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 100 mm
Grubość sznurka siatki: 3 mm, 4 mm, 5 mm
kolor: zielony, niebieski, biały, czarny
siatka zabezpieczająca zielona 8x8 cm ochronna

Ogrodzenie boiska - siatka 8 x 8 cm

Siatki na boiko oczko 8 x 8 cm, są dostępne w grubościach 5 mm

Charakterystyka długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 80 mm
Grubość sznurka siatki: 5 mm
kolor: zielony
siatka ochronna-zabezpieczająca zielona 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca niebieska 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca czarna 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca żółta 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca biała 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca beżowa 4,5x4,5 cmsiatka ochronna-zabezpieczająca szara - popielata 4,5x4,5 cm

Ogrodzenie boiska - siatka 4,5 x 4,5 cm

Siatki na boisko oczko 4,5 x 4,5 cm, są dostępne w grubościach 3 mm, 4 mm, 5 mm

Charakterystyka długość: dowolna długość siatki
wysokość: dowolna wysokość siatki
wielkość oczka: 45 mm
Grubość sznurka siatki: 3 mm, 4 mm, 5 mm
kolor: czarny, zielony, niebieski, żółty, biały, beżowy, szary - popielaty